Browse By

Strajk

Szanowni Państwo!
W imieniu uczniów Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza, pragniemy wyrazić poparcie dla pedagogów naszej placówki oświatowej, którzy postanowili zaprotestować przeciwko obecnie panującej w polskiej oświacie sytuacji finansowej. Jesteśmy pełni podziwu dla nauczycieli zdecydowanych na sprzeciw wobec degradacji swojego zawodu i walkę o należące się im wyższe płace.
Nauczyciel to osoba, na której spoczywa ogromny obowiązek. Wychowanie następnych pokoleń w duchu tolerancji, patriotyzmu i szacunku do drugiego człowieka w obecnych czasach to niemałe wyzwanie, z którego niestety wielu nie zdaje sobie sprawy. Gdyby nie ich ciężka praca, pasja i miłość do nauczania, nie byłoby przecież prawników, lekarzy, polityków – kto nauczyłby ich czytać, pisać, szanować poglądy innych, wyciągać wnioski z historii? Nie byłoby także nas muzyków, ludzi, którzy pragną pielęgnować swoją miłość do muzyki – kto pokazałby nam, jak prawidłowo trzymać skrzypce, czy dobrze układać dłonie na klawiaturze fortepianu? Całym sercem szanujemy nauczycieli i dlatego tak ciężko jest nam zrozumieć, dlaczego przez lata ich praca była – i jest – niedoceniana, a postulaty płacowe od dłuższego czasu ignorowane przez rządzących. Zdajemy sobie sprawę z dramatycznie pogarszającej się sytuacji polskiej oświaty i naszym zdaniem, jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest spełnienie próśb nauczycieli i przyznanie należącym im się praw. To właśnie ich zapał i energia, pobudza w nas pragnienie poznawania tajemnic świata i życia człowieka, dlatego mamy nadzieję, że wkrótce praca nauczycieli zostanie doceniona. Dlatego protest pedagogów z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w ich obecnej sytuacji uznajemy za oczywistą formę walki o wyższe wynagrodzenie, a co najważniejsze – należący się im szacunek.
Szanowna Rado Pedagogiczna Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu!
Zapewniamy Was, że całym sercem popieramy protest, którego się podjęliście. Liczymy, że Wasze postulaty wkrótce pozostaną spełnione,
a Wy nadal będziecie obdarzać nas i następne pokolenia ogromem posiadanej przez Was wiedzy!

Samorząd Szkolny 
Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza