Browse By

Międzynarodowy Dzień Muzyki- 1 październik 2017 r.

Szanowni Państwo,

Już po raz siódmy uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza grając, śpiewając i tańcząc poza salami koncertowymi i murami szkoły, hucznie świętują
1 października – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI.
Pragniemy, by właśnie tego dnia piękna muzyka była dosłownie wszędzie: na ulicach, placach, w sercu Poznania – na Starym Rynku, Placu Wolności i po raz pierwszy w Posnanii! Występując w tak dużej grupie – około 250 osób – z pewnością nie da się nas nie zauważyć i nie usłyszeć.
W tym roku przygotowujemy dwa utwory: Canon D-dur Johanna Pachelbela i Conquest of Paradise z filmu 1492 Vangelisa w aranżacji na chór i wielką orkiestrę symfoniczną z taneczną interpretacją.
Naszemu tegorocznemu przedsięwzięciu większej wagi dodaje fakt, iż 1 października przypada w niedzielę. Pomimo dnia wolnego od zajęć szkolnych, Rada Pedagogiczna i uczniowie postanowili potraktować niedzielę jako kolejny atut naszego koncertu (możliwość dotarcia do większego grona odbiorców).
W związku z dogodnym terminem mamy nadzieję, że dołączą do nas uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych z ul. Głogowskiej, tak by wszyscy młodzi adepci sztuki muzycznej Poznania zagrali razem!

PLAN 1 października 2017 (podane godziny są orientacyjne):
11.30 wyjście ze szkoły (z ulicy Solnej 12) uroczystą PARADĄ
12.00 KONCERT na STARYM RYNKU (po „koziołkach”) przed Ratuszem
12.30 przejście PARADĄ na Plac Wolności
13.00 KONCERT na PLACU WOLNOŚCI
13.30 przejazd do Ronda Rataje
14.00 KONCERT w POSNANII
Ponieważ niska temperatura, czy deszcz nie sprzyjają większości instrumentów na których gramy, a wręcz mogą je uszkodzić, powyższy plan uzależniony jest od pogody. W związku z tym może on ulec częściowemu odwołaniu.
ZAPRASZAMY na muzyczne świętowanie Międzynarodowego Dnia Muzyki!