Browse By

Koncert Walentynkowy

KONCERT WALENTYNKOWY – to coroczne wydarzenia muzyczne o charakterze charytatywnym, które łączy uczniów, absolwentów, nauczycieli oraz rodziców.
Początkowo przeznaczony był dla społeczności szkolnej, a wynikał z chęci uczczenia popularnego święta zakochanych a z czasem przerodził się w wielką (7 koncertów) i popularną inicjatywę, której celem jest wsparcie finansowe fundacji zajmujących się chorującymi dziećmi oraz osobami z niepełnosprawnością umysłową: Mam Marzenie, Wspólnota Burego Misia, L’Arche Polska.

Koncert ma charakter musicalowy: zabawną fabułę opartą na miłosnych perypetiach łączą biografia i piosenki wybitnego twórcy lub grupy muzycznej. W ostatnich latach z dużym sukcesem przypomniana została twórczość: Beatlesów, Franka Sinatry, Elvisa Presley’a czy polskich artystów. Całości towarzyszy orkiestra złożona z uczniów naszej szkoły, przygotowana i prowadzona przez wybranego ucznia – dyrygenta.
Inicjatorami i twórcami tego wydarzenia kulturalnego zarówno na poziomie artystycznym (instrumentaliści, wokaliści, aranżerzy, aktorzy, tancerze, choreografowie, dyrygenci, oświetleniowcy, scenografowie itd.) jak i organizacyjnym (popularyzacja i przygotowanie projektu) są uczniowie naszej szkoły wspierani przez nauczycieli i absolwentów oraz Firmę Fotis, która zapewnia profesjonalne jego nagłośnienie. Ta niezwykle prężna współpraca, ludzi połączonych wspólną Ideą tworzy niepowtarzalną atmosferę w czasie prób, a jej efektem jest wysoki poziom artystyczny projektu.
Charytatywny i rozrywkowy charakter koncertu oraz jego wysoki poziom co roku przyciągają niezwykle liczną (w ostatnich latach przekraczającą 2500 widzów) publiczność, która z entuzjazmem wspiera projekt włączając się w wielką inicjatywę niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Wszelkie informacje, rezerwacja i zakup cegiełek:
Anna Talaga tel. 61-852-28-56 wew. 107 (w godzinach 8-15stej),
Alicja Pruss tel. 508-08-77-19 (po godzinie 15stej).